Otrzymanie pożyczki zależne jest od spełnienia kryteriów pożyczkowych poszczególnych pożyczkodawców.

credit24h pożyczki finansowo kokos wyszukiwarka wyszukiwarka_chwilowek wyszukiwarka_kredytow ranking_kont ubezpieczenia internetowe
Wnioski wysłane:
Dzisiaj: 6
Wszystkich: 87580
kalkulator acoc credit24h sms tani ratka bik credit24h

Na rynku finansowym w Polsce z roku na rok rośnie coraz bardziej rola Biur Informacji Gospodarczej.

Niektórzy klienci indywidualni podchodzą co prawda do tej sprawy jeszcze z przymrużeniem oka. Tymczasem od dawna większość firm i banków zagląda na czarne listy BIG zawsze przed podpisaniem umów na jakiś kredyt gotówkowy, kartę kredytową, leasing oraz także na abonament telekomunikacyjny. W Polsce działają trzy Biura Informacji Gospodarczej: BIG InfoMonitor, Krajowy Rejestr Długów oraz Rejestr Dłużników ERIF. Jak pokazuje praktyka wpisy do BIG są całkiem skuteczne. Przykładowo po umieszczeniu danych w rejestrze blisko 30 procent dłużników niemalże natychmiastowo reguluje swoje zaległe płatności i zobowiązania kredytowe.

Każdy z nas ma możliwość sprawdzenia za darmo (raz na pół roku) czy nie jest odnotowany w bazach BIG. Co ważne dane w poszczególnych rejestrach BIG nie pokrywają się ze sobą. Istnieją instytucje pozabankowe, które omijają BIG.

knf

Lista ostrzeżeń publicznych Komisji Nadzoru Finansowego

KNF prowadzi rejestr firm, które mogą mieć związek z działalnością parabankową i publikuje go na swojej stronie w postaci listy ostrzeżeń. Warto sprawdzić czy firma, w której ubiegamy się o pożyczkę nie znajduje się w spisie.

knf zanimpodpiszesz rfp kalkulator acoc kokos credit24h

Na czym polega szybka pożyczka gotówkowa ?

Pytania i odpowiedzi. » Na czym polega szybka pożyczka gotówkowa ?

Pożyczka gotówkowa to forma pożyczki pieniężnej, udzielana przez banki, jak i instytucje poza-bankowe.

 

     Przyznawana jest na podstawie umowy cywilnoprawnej, zawartej zgodnie z przepisami Kodeksu Prawa Cywilnego i z uwzględnieniem ustawy o kredycie konsumenckim, regulującej prawa z zakresu kredytów konsumenckich, do których zalicza się również pożyczki chwilówki.

 

     Pożyczkobiorca ubiegający się o przyznanie pożyczki gotówkowej nie jest zobowiązany do określenia celu na jaki mają być przeznaczone uzyskane środki pieniężne, ani do wskazania poręczycieli zobligowanych do zwrotu pożyczki, w sytuacji gdyby dłużnik nie wywiązał się z warunków zawartej umowy.

 

     Wnioskowanie o przyznanie pożyczki bez zaświadczeń nie wymaga też przedkładania dokumentów, jak ma to miejsce w przypadku kredytu bankowego. Ze względu na uproszczoną procedurę, bez dodatkowych formalności i w krótkim czasie można uzyskać określoną kwotę pieniężną. Zazwyczaj wystarczy dostarczyć dowód osobisty dla potwierdzenia tożsamości i podstawowych danych osobowych oraz zaświadczenie o zatrudnieniu określające źródło i wysokość dochodów potwierdzających zdolność kredytową. Podmiot udzielający pożyczki ma prawo dokładnie sprawdzić ryzyko kredytowe konsumenta, co może uczynić nie tylko na podstawie przedłożonych przez niego dokumentów, ale też w oparciu o informacje uzyskane z Biura Informacji Kredytowej lub Biur Informacji Gospodarczych. Szczegółowa weryfikacja historii kredytowej pożyczkobiorcy ma zapobiec ryzyku niewywiązania się przez niego z warunków umowy dotyczących spłaty zaciągniętej pożyczki w wysokości pobranej kwoty wraz z oprocentowaniem.

 

     Decyzja o przyznaniu pożyczki gotówkowej podejmowana jest stosunkowo szybko. Doradca finansowy, na podstawie dokumentów przedłożonych przez klienta, ocenia jego zdolność kredytową, określając kwotę pożyczki i wysokość oprocentowania, a także wskazując termin spłaty. Konsument może też uzyskać informacje o wysokości rocznej stopy oprocentowania dla pożyczek, by móc określić wysokość kosztów pożyczki, o którą wnioskuje. Szybka pożyczka gotówkowa udzielana w instytucjach pozabankowych może zostać uzyskana poprzez złożenie wniosku przez Internet i dopięcie niezbędnych formalności drogą elektroniczną.

    

     Ostatnim etapem tej formy transakcji finansowej jest przyznanie pożyczki w określonej kwocie, która przekazywana jest pożyczkobiorcy przez przedstawiciela instytucji finansowej lub przelewana bezpośrednio na wskazany przez klienta numer konta bankowego.

Facebook
Script logo